Aktualności

Zmiana Tabeli oprocentowania produktów bankowych SBP Piaski

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że w związku ze zmianą wysokości stopy redyskonta weksli ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej, zgodnie  z § 51 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych oraz § 22 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych ulega zmianie (obniżeniu) oprocentowanie produktów bankowych.

Tabela oprocentowania produktów bankowych Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach obowiązuje w części dotyczącej oprocentowania kredytów od dnia 18.03.2020r., natomiast w części dotyczącej oprocentowania depozytów od dnia 23.03.2020r.

Skrócone godziny pracy placówek sprzedażowych Banku

Szanowni Państwo,

w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności informujemy, że od dnia 20.03.2020 r. aż do odwołania placówki sprzedażowe Banku będą czynne do godziny 14:00.

Bankomaty i systemy elektronicznej obsługi płatności działają bez zmian oraz bez planowanych przerw.

 

                                                                                                                                                                          Za utrudnienia przepraszamy.

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach nawiązał współpracę z DINERS CLUB INTERNATIONAL w celu sprzedaży znanych i cenionych na całym świecie kart kredytowych Diners Club.

Zmiana Taryfy opłat i prowizji bankowych w SBP Piaski dla Klientów Indywidualnych i Klientów Instytucjonalnych

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 15 grudnia 2019r. zmianie ulega Taryfa opłat i prowizji bankowych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach dla Klientów Indywidualnych oraz dla Klientów Instytucjonalnych.

Nowy kredyt gotówkowy - "Kredyt Świąteczny"

Z dniem 04 grudnia 2019r. Bank uruchomił nowy atrakcyjny kredyt gotówkowy - Kredyt Świąteczny.

Świąteczne i Noworoczne zakupy mogą znacząco nadwyrężyć Państwa portfele, dlatego zapraszamy do skorzystania z nowego kredytu gotówkowego i spełnienia zamierzonych planów!

Zmiana Taryfy opłat i prowizji dla Klientów Instytucjonalnych

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że ze względu  na niezależny od Banku wzrost kosztów czynności bankowych została przyjęta Uchwałą  Nr 3/46/2019 Zarządu Banku z dnia 30 października 2019r. nowa „Taryfa opłat i prowizji bankowych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach dla klientów instytucjonalnych”, zwana dalej Taryfą.

W dniu 19 listopada 2019 roku odbędzie się Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach

zawiadamia Członków Banku,

że w dniu 19 listopada 2019r. (wtorek) o godz. 10:00

w Miejskim Centrum Kultury w Piaskach odbędzie się

Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli

Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach.

Zmiana siedziby Oddziału Lublin Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach

Szanowni Klienci,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że z dniem 28 października 2019 r. siedziba Oddziału Lublin zostanie przeniesiona z ul. F. Chopina 4 w Lublinie na ul. Z. Krasińskiego 2 w Lublinie.

Niższy PIT 17% dla wszystkich

Od 1 października 2019 r., obowiązują przepisy, które obniżają podatek dochodowy PIT z 18 do 17 proc. dla wszystkich podatników oraz dodatkowo zmniejszają PIT dla osób pracujących przez ponad 2-krotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów.

 

Informacje dotyczące Wykazu podatników VAT

Od dnia 1 września 2019 r. dostępny jest jeden, bezpłatny i elektroniczny Wykaz podatników VAT – jest to połączony wykaz podmiotów zarejestrowanych, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. Do dnia 31 grudnia 2019 r. korzystanie z Wykazu podatników VAT jest fakultatywne. Natomiast od dnia 1 stycznia 2020 r. podatnicy będą mieli obowiązek zapłaty za faktury o wartości powyżej 15 000 zł na rachunek zamieszczony w Wykazie podatników VAT, jeżeli wystawca faktury jest czynnym podatnikiem VAT.

Zmiany w obszarze usług płatniczych - PSD2 i RTS

Szanowni Państwo,

przypominamy, że w związku z wejściem w życie przepisów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr 2015/2366 z dnia 25.11.2015r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego tzw. Dyrektywy PSD2, zmienia się sposób autoryzacji przelewów w bankowości internetowej.

Złóż wniosek o 300+ oraz 500+ przez Internet Banking w SBP Piaski

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów naszego Banku uruchomiona została nowa funkcjonalność Internet Bankingu „Platforma do obsługi wniosków w rządowym programie 500+ i 300+”.

 

Zmiana Taryfy opłat i prowizji bankowych dla Klientów Indywidualnych

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że ze względu  na niezależny od Banku wzrost kosztów czynności bankowych została przyjęta Uchwałą  Nr 6/22/2019 Zarządu Banku z dnia 28 maja 2019r. nowa „Taryfa opłat i prowizji bankowych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach dla klientów indywidualnych”, zwana dalej Taryfą.

 

Opłaty i prowizje zostały zmienione na podstawie § 135 i § 136 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach i będą obowiązywały od dnia 1 października 2019 roku.

Wydłużamy promocyjny kredyt "Wygodny Kredyt Gotówkowy - na nowy rok" do 30.09.2019r.

Z przyjemnością informujemy, że promocyjny kredyt gotówkowy "Wygodny Kredyt Gotówkowy - na nowy rok" został przedłużony do 30 września 2019 roku. Powyższa decyzja wynika z dużego zainteresowania i sprzedaży tego atrakcyjnego kredytu konsumenckiego.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Centrum Pieniądza NBP

Zapraszamy do Centrum Pieniądza NBP na spotkanie z historią pieniądza i bankowości - od zarania dziejów po współczesność! A wszystko to w nowoczesnym multimedialnym Centrum Pieniądza NBP!

STIR czyli blokada rachunków bankowych

Regulacje dotyczące blokowania rachunków bankowych określa się zwykle jako STIR, co jest skrótem od Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeń. STIR jest odpowiedzialny za przesyłanie, gromadzenie i przetwarzanie danych o rachunkach bankowych, głównie przedsiębiorców. Banki i SKOK-i prowadzące takie rachunki są obowiązane każdego dnia raportować niemal o wszystkich transakcjach dokonywanych przez ich posiadaczy.

VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Piask

Serdecznie zapraszamy już 6 kwietnia br. (sobota) do odwiedzenia Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Piaskach przy ul. Partyzantów 19 gdzie odbędzie się nie lada impreza dla wszystkich miłośników tańca towarzyskiego - VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Piask.

W dniu 27 marca 2019 roku odbędzie się Zebranie Przedstawicieli SBP Piaski

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach zawiadamia Członków Banku, że w dniu 27 marca 2019r. (środa) o godz. 10:00 w Miejskim Centrum Kultury w Piaskach odbędzie się ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach.

100 lat polskiego złotego!

Jednym z podstawowych znaków suwerenności oraz gospodarczej niezależności państwa jest posiadanie własnej waluty. W lutym 1919 r. zapowiedziano wprowadzenie złotego jako oficjalnej waluty obowiązującej na terenie Polski. Nazwa „złoty” w sensie jednostki obrachunkowej pojawiła się jeszcze w końcu XV wieku, a potem trwała i była używana nawet w czasach zaborów. Złoty towarzyszy nam od stu lat i mimo prób obniżenia jego rangi w okresie okupacji niemieckiej czy sowieckiej oraz dewaluacji w czasach komunistycznych zachował swoją niezależność nierozerwalnie związaną z historią naszego państwa.

Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

  • Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28.
  • Rozliczenia roczne za 2018 r. w usłudze Twój e-PIT zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową.
  • Będzie je można sprawdzić już od 15 lutego 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

Budżet 2019 – gwarancja zrównoważonego rozwoju

  • Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2019.
  • Budżet na 2019 r. pozwala na realizację polityki społecznej, rozwojowej i inwestycyjnej rządu zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
  • Dochody budżetu państwa w 2019 r. mają wynieść 387,7 mld zł, z czego blisko 179,6 mld zł z VAT, 34,8 mld zł z CIT oraz 64,3 mld zł z PIT. Wydatki budżetu państwa wyniosą 416,2 mld zł.
  • Zaplanowany w 2019 r. deficyt (28,5 mld zł) jest stabilny a jednocześnie – tak jak w poprzednich latach – niższy niż rok wcześniej i zgodny ze wszystkimi regułami unijnymi.

Nowe terminy i sposób przesyłania informacji o dochodach do US

  • Od 2019 r. zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach.
  • PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.
  • Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

Moneta NBP z wizerunkiem Mikołaja Kopernika nagrodzona w konkursie „Moneta Roku 2018”

Moneta kolekcjonerska Mikołaj Kopernik z serii „Wielcy polscy ekonomiści ” zdobyła główną nagrodę w kategorii Moneta klasyczna w międzynarodowym konkursie „Coin Constellation – 2018”.

Smart wypłata w bankomacie

Informujemy, że do Państwa dyspozycji oddajemy nową opcję wypłat z bankomatów sm@rt wypłatę. Opcja pozwala na wypłatę gotówki w bankomacie przy pomocy wygenerowanego kodu (z określonym czasem realizacji) bez konieczności użycia karty

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.