Szanowni Państwo,

w związku z rosnącym zainteresowaniem gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego, skutkującym rosnącą liczbą zawieranych umów o zabezpieczenia kredytów bankowych w formie gwarancji zachęcamy do zapoznania z krótkim materiałem informacyjnym o tej formie zabezpieczenia.

 

Gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego umożliwiają zabezpieczenie kredytów obrotowych i inwestycyjnych, dzięki któremu Przedsiębiorca ma ułatwiony dostęp do finansowania kredytem. Celem gwarancji BGK jest wsparcie rozwoju, trwałości i konkurencyjności mikro, małych, i średnich przedsiębiorstw, w szczególności tych, które nie dysponują odpowiednim zabezpieczeniem kredytu.

Gwarancje BGK zapewniają wiele korzyści dla Przedsiębiorcy, m.in.:

  • dostępność dla Przedsiębiorców z krótką historią kredytową
  • niski koszt zabezpieczenia kredytu - a w wielu przypadkach brak kosztów (w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.)
  • oszczędność czasu - wszelkie formalności z udzieleniem gwarancji i kredytu realizowane są w Banku
  • elastyczność w dysponowaniu własnym majątkiem (w części objętej gwarancją Przedsiębiorca nie musi obciążać go zabezpieczeniem na rzecz Banku czy BGK)
  • w przypadku zastosowania zabezpieczenia kredytu w postaci gwarancji BGK, Bank stosuje korzystniejsze od standardowych warunki finansowania.

 

Dowiedz się więcej!